Typy użytkowników na Instagramie

Jako jeden z odbiorców mediów społecznościowych z pewnością nie raz udało Ci się zauważyć wśród swoim znajomych czy ulubionych twórców specyficzne zachowania. Rzucają się oni w oczy contentem, językiem postów, zdjęciami. Jedni wzbudzają sympatię, inni wręcz przeciwnie. Jednych oglądasz dla żartu, innych dla merytorycznej wiedzy i dobrej zabawy, jeszcze innych – z ciekawości. Poznaj typy użytkowników tej aplikacji!

Wśród Twoich znajomych…

Hejka kochani

Początkowa influencerka. Nie ma pojęcia, jak to robić, ale wrzuca posty z różnymi produktami, oznacza marki i mówi, że każdy produkt jest super. Poza tym, że jest super, nic o nim nie wie. Na siłę szuka współpracy, ale efektów jej pracy nie widać.

Człowiek duch
To chyba większość użytkowników Instagrama. Zwyczajni ludzie, którzy lajkują posty obserwujących, ale sami bardzo rzadko publikują treści i nieczęsto je komentują. Częściej możesz ich zauważyć na story, niż przewijając posty.

MamusiaArusiaiKajtusia
Pełnoetatowa mama, która nie widzi świata poza swoim dzieckiem. Każde zdjęcie i post to pierwszy smoczek, piąte karmienie i 10 miesiąc z życia. Z jej profilu dowiesz się, co o danej porze dnia robi pociecha wraz z mamusią. Sprawdzisz, jak wygląda śniadanie, obiad, kolacja i każdy inny posiłek – możesz nawet brać czynny udział w rozwoju malucha!

Miłośnik zwierząt
Miłośnicy zwierząt mają zwykle wybrany jeden gatunek, który kochają nad życie. Pieski zwykle rozczulają każdego, a kotki są takie urocze! Ci użytkownicy chętnie dzielą się kolejnymi zdjęciami swoich pupili, ale również wysyłają je swoim znajomym. Są bardzo czuli na wszelką krzywdę, jaką można wyrządzić zwierzakowi, ale również bawią ich memy czy śmieszne filmiki.

Bookstagramer
Bookstagramerzy to osoby zakochane w książkach. Na feedzie nie znajdziesz niczego innego. Czytanie to ich pasja, a pisanie recenzji to największa przyjemność. Wielu blogerów książkowych ma szansę nawiązać współpracę z wydawnictwami. Na relacji znajdziesz u nich nagrania i zdjęcia z targów. Z kolei w domu ich oazą spokoju jest najświętsze miejsce – bogata biblioteczka.

Sportowiec jakich mało
Dzień wita od porządnej dawki białka, a potem biegnie na siłownię. Każdy trening – przed, po i w trakcie relacjonuje, dlatego znajomi wiedzą, dlaczego akurat dzisiaj trenuje plecy i ile kilo wyciska na sztandze. O ile nie przekracza to granicy dobrego smaku, mogą sobą nawet inspirować innych!

Celebryckie konta

Fit & health
Promotorki zdrowej żywności, codziennych ćwiczeń i motywacyjni eksperci. Wraz ze swoimi fanami zagrzewają innych do walki o lepsze ciało i pokazują, jak wiele można osiągnąć stosując się do ich rad. Jedni to kupują i decydują się na „lepsze jutro”. Inni machną ręką i przejdą obojętnie. Ta nisza została już wypełniona.

Gwiazda
Nie jest tajemnicą, że na Instagramie można zarabiać. Influencerzy przypadkowo reklamują kolejne drogie ubrania, perfumy czy kosmetyki. Wyretuszowane zdjęcia podkreślają to, co powinny. Chyba już nikt nie wierzy w to, że powstały przez przypadek i nie dla pieniędzy… Takie gwiazdy można również spotkać na ramówkach czy ściankach znanych stacji, a ilość followersów idzie w parze z ilością współprac. Często, oprócz Instagrama, prowadzą również swój kanał na YouTube lub bloga.

Człowiek-instytucja
To osoba powszechnie szanowana. Aktor, piosenkarz, działacz społeczny, publicysta, sportowiec. Zwykle są to ludzie, których twórczość interesuje fanów, a Instagram ma za zadanie ułatwić komunikację, zdradzić nieco więcej z życia czy pokazać kulisy pracy nad kolejnymi projektami. Do tego grona zalicza się głównie osoby, które swoim działaniem wnoszą wkład w kulturę kraju. Fani mają do nich ogromny szacunek, a ich profile cieszą się dużym zasięgiem.

Instagram to niezwykle przydatne narzędzie promocji, rozrywki a nawet codziennej motywacji. Dla niektórych jest to praca, dla innych – zapychacz czasu. Pragnienie sławy i prowadzenie własnego konta może przynieść korzyści – pamiętaj jednak, że sukces kosztuje. Instagramuj z głową!