Dłonie z czerwonymi krzyżykami

Rozwód kluczem do szczęśliwego życia

O tym, że małżeństwa podejmują decyzje o rozwodzie, nie raz mogłeś usłyszeć od swoich znajomych czy kolegów z klasy. Prawda jest taka, że w Polsce ludzie coraz częściej decydują się na taki odważny krok. Jeszcze niedawno uważano to za powód do wstydu, chwilę słabości, a nawet porównywano ten moment z doświadczeniem śmierci kogoś bliskiego. Wyraźnie widać, że w przeświadczeniu wielu Polaków jest to czas, w którym człowiek osiąga jeden z największych kryzysów egzystencjalnych, który nie jest dobrze widziany przez otoczenie. Czy rozwód nadal jest postrzegany w taki sposób?

Rozwód – kryzys czy szansa na nowe możliwości

Ilekroć dochodzi do rozwodu, muszą temu towarzyszyć rozczarowanie i smutek. W końcu osoby, które stają na ślubnym kobiercu, planują ze sobą zostać do końca życia i być szczęśliwi. W zależności od tego co podzieliło zakochanych, może im doskwierać duże utrapienie, gdyż takie uczucia, jak i upamiętnione chwile spędzone razem, nie zatraci się tak z dnia na dzień. W takich sytuacjach trzeba pamiętać, że nie pojedyncza rzecz, element przyczyniły się do runięcia związku, a cały bagaż doświadczeń, liczne symptomy, które sprawiły taki stan, a nie inny. Jednak nie każdy jest na tyle odważny, by zdecydować się na zakończenie małżeństwa, choćby ze względu na posiadane przez parę dzieci.

Analizując różnorodne wywiady osób, które żyły ze sobą w nieszczęśliwym małżeństwie wynika, że pozostanie razem, było jedną z najgorszych decyzji. Uszczęśliwianie dziecka na siłę nie miało sensu, w obliczu długoletnich kłótni, zdrad, awantur. Ich zbierające się napięcie powinno dojść do jakiegoś apogeum, momentu kulminacyjnego, w którym raz a dobrze będzie się chciało odmienić podaną sytuację. Rozwód pod tym względem wydaje się najlepszym sposobem na wyjście z kryzysu. Gorzej przecież nie będzie, gdyż zawsze będzie możliwość poznania kogoś innego, a i potomstwo będzie żyło w lepszym domu, gdzie panuje pozytywna atmosfera. W domu, który nie zrujnuje doszczętnie życia partnerów i wychowywanych dzieciaków.

Kobieta stojąca na jednej nodze, ręce w górze
Rozwód kluczem do szczęśliwego życia

Targi rozwodowe – pomoc w walce o małżeństwo

Rozwód wcale nie musi oznaczać klęski małżeństwa. Może być nie do końca przemyślaną decyzją, próbą, która nie sprawdziła się na dłuższy czas. Dlatego też w przypadku związków, w których dochodzi do kryzysu, trzeba i uwzględnić taką opcję. Większa świadomość o rozwodach przyczyniła się do utworzenia specjalnych targów, które mają za zadanie pomóc parom w diagnostyce, rozważeniu wszystkich punktów za i przeciw które mogą bardzo się przyczynić do dalszego życia obojga partnerów oraz ich dzieci. Targi Rozwodowe we Wrocławiu to pewnego rodzaju szansa, aby poprzez mediacje, pomoc psychoterapeuty partnerzy ze sobą porozmawiali, wymienili się doskwierającymi emocjami. W rezultacie może dać to jasną diagnozę, konkluzję, która tym bardziej się przyczyni do podjęcia właściwej dla wszystkich decyzji.

Podchodź do rozwodu z rozsądkiem, w celu naprawy sytuacji. Podjęcie odpowiednich wniosków może polepszyć Wasze życie, bez niepotrzebnych obaw o opinie innych.