Kobieta na huśtawce

Moja praca marzeń – czy istnieje?

Dla wielu praca kojarzy się z codzienną udręką i wypełnianiem obowiązków, które w żaden sposób nie łączą się z ich pragnieniami i potrzebami. To powszechna opinia i mnóstwo ludzi doświadcza pracy w takim charakterze. Pozostaje jednak pytanie: czy istnieje praca marzeń?

Kierując się swoim szczęściem i pragnieniami w życiu, często koncentrujemy się na zaspokajaniu potrzeb takich jak: jedzenie ulubionych dań, znalezienie odpowiedniego partnera życiowego, odbycie podróży do upragnionego miejsca – to wszystko obfituje w doznania i przeżycia. Jednakże w stosunku do pracy, całe grono ludzi nie jest świadoma tego, że i ona może być kluczem do szczęścia i poczucia spełnienia.

Starając się odpowiedzieć na pytanie znajdujące się w tytule, wiedzcie, że taka praca istnieje, ale wszystko zależy od zainteresowań, pasji, jakimi się kierujemy, bądź też ukrytymi pragnieniami, których jeszcze w żaden sposób nie zaspokoiliśmy. W końcu nie chcemy być tacy jak ci, którzy minęli się z powołaniem, a więc osoby, które na ogół są dość marudne i niezadowolone. Nic więc nie pozostaje na przeszkodzie, by wierzyć i próbować wciąż taką znaleźć. Ale jak to zrobić?

Kamienie z napisami
Praca marzeń – czy istnieje

Jak szukać, żeby znaleźć wymarzoną pracę

Na pewno ze swoich obserwacji nieraz wywnioskowałeś, że dany lekarz czy urzędnik pracuje wyłącznie z potrzeby i przymusu. Z tej też interpretacji wynika, że najlepiej jest robić coś, co się lubi i co daje zadowolenie z życia. Będąc wytrwałym i zdeterminowanym uda się w końcu trafić na taką pracę. Nie chodzi więc o szczęście w odszukaniu egzotycznej oferty płetwonurka na Pacyfiku, ale o konsekwentny rozwój i podążanie we właściwym kierunku. Czasem nawet wystarczy robić tzw. swoje i być może pracodawca z pracy Twoich najskrytszych marzeń odezwie do Ciebie sam.

Zanim zaczniesz podążać, za tym, co kochasz i co jest Twoją pasją, musisz wpierw czuć potrzebę oraz chęć do zmiany. Kiedy sobie uświadomisz, że masz już dosyć wykonywania po raz kolejny tej samej papierkowej roboty to wiedz, że już czas podjąć decyzje. Jeśli nie jesteście dostatecznie zdeterminowani, to być może jeszcze nie jest odpowiednia chwila. Trzeba tylko pamiętać, że pozostanie w pracy, w której wiele rzeczy nam nie pasuje, ale jest jednak bardzo wygodnie, to stajemy się coraz mniej produktywni, wykonując wyłącznie te zadania, w takim wymiarze ile trzeba.

Rozważ i dokładnie przemyśl zmiany na lepszą pracę – taką, która pozwoli Ci się rozwijać, ale również sprawi, że robisz coś, co daje Ci radość i szczęście. Osiągnąć pracę marzeń jest możliwe, ale głównie dzięki ciężkiej pracy i wytrwałym dążeniu. Przełam obojętność i opuść strefę komfortu, a z pewnością Ci się to uda.