para na rowerze

Jak znaleźć miłość we współczesnym świecie

Dla wielu odnalezienie stałego partnera to jedno z głównych pragnień. Jako że jesteśmy istotami społecznymi, czerpiemy większą radość i satysfakcję z życia, będąc u boku kogoś nam bliskiego. Nic więc dziwnego, że część z nas potrafi nawet wymieniać partnerów jak rękawiczki. Są też tacy, którzy długo lub nawet wcale nie zaznali miłości, mimo że już wielokrotnie sami czuli się zauroczeni. Nie sztuką jest jednak zakochać się i być w byle jakim związku, ale istotą jest przekierować uczucia i podjąć świadome decyzje, czy owa osoba jest tą, z którą pragniemy ułożyć na zawsze sobie życie. Jak znaleźć taką miłość?

Miłość sama Ciebie nie odszuka…

To chyba najprostsza rada – nie siedź w domu. Zdarza się, że mogłeś podjąć już wiele prób znalezienia wybranka i na podstawie ich stwierdzasz, że już dość dużo angażowałeś się i podejmowałeś inicjatywę. Prawda jest taka, że najlepiej dla nas jest cały czas być czujnym i korzystać z okazji na imprezę, spotkania, jakie się nam przydarzają. Jeśli mamy też duże grono znajomych sami też możemy zorganizować taką parapetówkę, ale ważne jest, by za bardzo się nie nastawiać i zmuszać do „wyrwania” kogoś. Będąc w większym towarzystwie, za pomocą niezobowiązującej rozmowy łatwiej poznasz innych i być może właśnie swojego przyszłego partnera.

W przypadku dyskotek i wypadów w gronie znajomych dobrze jest się wystrzegać stanów dużego upojenia. No jak to nie? Pamiętaj, że poszukujesz miłości swojego życia, a nie jednorazowej przygody, która może mieć też dalsze niezbyt dobre konsekwencje. W każdym razie tego rodzaju rozwiązanie jest jak kij, który ma dwa końce i warto być kimś pośrodku.

Współczesny przepis na love story? Portale randkowe

Wielu z pewnością będzie stało za tradycyjnym, bezpośrednim poznawaniem osób. Jednakże w dobie internetu i stworzenia wirtualnej przestrzeni sprzyjającej rozmowom, bardzo dobrą opcję stanowią portale randkowe. Ich częstym problemem jest to, że kojarzone są z łatwym znalezieniem kogoś na jednorazowy „numerek” i znajdą się osoby, które z takim nastawieniem właśnie zakładają swój profil na portalu. Wystrzegając się takiego zamiaru, a postawiając na autentyczność i pragnienie poznania kogoś interesującego, polowanie na przyszłego męża lub żonę może zakończyć się sukcesem.

Para przed komputerami
Jak znaleźć miłość

Aby odpowiednio rozpocząć przygodę z portalami randkowymi, wpierw warto się zastanowić nad swoją wizytówką – zdjęciem i informacjami, które na swój temat chcielibyśmy zawrzeć. W przypadku wielu serwisów są stworzone, specjalne do tego panele, dzięki czemu przyjdzie to o wiele łatwiej i instynktownie. Po ukształtowaniu swojego profilu pozostają już wyłącznie poszukiwania.

W przestrzeni Internetu podjęcie rozmowy powinno przyjść jeszcze łatwiej, niż to ma miejsce w barze, klubie itd. Szczególnie że osoby znajdujące się w tym miejscu, z tym samym zamiarem poszukują partnera na stałe. Trzeba tylko dobrze trafić, ale posiadając wiele chęci i będąc wytrwałym, warto rozmawiać i poznawać. Podejmując się szczerych rozmów, od słowa do słowa możecie stworzyć pewnego rodzaju intymność, która już będzie podwaliną Waszej relacji, a być może i związku. W końcu poznajecie się nie za sprawą odstawienia pijackiej sztuczki na imprezie (i dużej dozy alkoholu), a właśnie poprzez rozmowę. W dalszej kolejności może dojść do spotkania, które na podstawie prowadzonych przez długi czas konwersacji, może stać się celebracją chwili.

Zastanów się, czy portale randkowe to coś dla Ciebie. W czasach kiedy ludzie żyją w pędzie i poszukują wartościowych, prawdziwych relacji, dobrze jest postawić na miejsce, które doskonale do tego służy.