Gdzie się wybrać w podróż poślubną?

Zastanawiasz się dokąd wybrać się na długo wyczekiwaną podróż poślubną? Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie zadowolą się wizytą w najpopularniejszych miejscach na tego typu wyjazdy, czyli w Hiszpanii, Francji czy Egipcie, to z pewnością zachęcą Cię poniższe propozycje. Prezentujemy 4 sprawdzone miejsca na świecie, które idealnie nadadzą się na cel podróży poślubnej.

Hawaje

Jedną z najpiękniejszych wysp na całym świecie i z pewnością najpiękniejszą wyspą, a raczej archipelagiem, w północno—środkowej części Oceanu Spokojnego są Hawaje. Niemal całe Hawaje (poza Midway, które stanowi terytorium zamorskie Stanów Zjednoczonych) składają się na jeden z pięćdziesięciu stanów USA. Wyspy pełne są niesamowitych krajobrazów i ludzi, kultywujących zwyczaje rdzennych Hawajczyków. Archipelag pochodzenia wulkanicznego w Polinezji na Oceanie Spokojnym składa się z 8 głównych wysp, takich jak O’ahu, gdzie znajduje się stolica Hawajów, Honolulu oraz z Kauaʻi, Molokaʻi, Lānaʻi, Maui, Niʻihau i Kahoʻolawe.

Będąc na Hawajach, można podziwiać a nawet nauczyć się tańca hula na wyspie Maui, która przez wielu turystów uznawana jest za wspaniałe miejsce dla młodych małżeństw. To właśnie na Hawajach doświadczysz jednego z najbardziej zjawiskowych zachodów słońca. Zorze poranne i wieczorne ze względu na zazwyczaj słoneczną pogodę, są widoczne na niebie niemal codziennie. Hawaje to w zasadzie idealne miejsce na podróż poślubną, jeśli pragniesz odpoczynku w otoczeniu egzotycznej scenerii, w której pęd miasta łączy się z bujną roślinnością. Na Hawajach warto zdecydować się na aktywny wypoczynek i zapisać się na grupową wycieczkę np. na rowerach. Ponadto Hawaje to doskonałe miejsce do odbycia podróży zgodnej z ruchem slow travel.

Wybrzeże Hawaje
Gdzie się wybrać w podróż poślubną – Hawaje

Australia

Australia znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o wielość atrakcji turystycznych, które mogą okazać się doskonałą rozrywką podczas podróży poślubnej. Będąc w Australii, a raczej Związku Australijskim, obejmującym kontynent Australia, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym, najlepiej skupić się na odkrywaniu lokalnej przyrody. W Australii, podobnie jak na Hawajach, można korzystać z aktywnego wypoczynku. Obszar pustynny tego kraju zajmuje powierzchnię większą niż na jakimkolwiek innym kontynencie. Linia brzegowa Australii jest mało rozwinięta, ale wzdłuż wybrzeża, które mierzy 19 tys. kilometrów, można napotkać dwie duże zatoki Karpentaria oraz Wielką Zatokę Australijską, gdzie zrelaksujesz się, surfując albo nurkując nad Wielką Rafą Koralową. Możesz również zdecydować się na zdobycie najwyższego szczytu Australii, czyli Góry Kościuszki (2228 m n.p.m.), która została odkryta, zdobyta i nazwana przez Pawła Edmunda Strzeleckiego. Podczas podróży poślubnej w Australii warto zdecydować się na odwiedzenie licznych winnic oraz rezerwatów, gdzie można poznać przeróżne gatunki dzikich zwierząt, które żyją wyłącznie w Australii.

Opera House
Gdzie się wybrać w podróż poślubną – Australia

Islandia

Islandia to państwo, położone w Europie Północnej. Składa się z głównej wyspy Islandia i kilku mniejszych, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Na terenie Islandii znajduje się wiele wulkanów, w tym czynnych, takich jak Hekla, Katla, Askja, Grimsvötn czy Hvannadalshnúkur, który jest jednocześnie najwyższym szczytem kraju. Wybierając się w podróż poślubną na Islandię, warto wybrać się w trasę po kraju i zobaczyć pola geotermalne, np. Namafjal. Islandia jest jedynym państwem, na którego terenie znajdują się tak liczne gorące źródła oraz gejzery. Dzięki temu Islandia w dużym stopniu wykorzystuje energię geotermalną do ogrzewania domów i mieszkań.

Wybrzeże Islandia
Gdzie się wybrać w podróż poślubną – Islandia

Norwegia

Norwegia jest doskonałym celem podróży poślubnej. To monarchia konstytucyjna, której terytorium obejmuje zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego, Jan Mayen, Svalbard oraz Wyspę Bouveta. Jednym ze skarbów Norwegów, poza platformami wiertniczymi na Morzu Północnym, jest dziewicza przyroda. Kraj może pochwalić się licząca ponad 20 tys. kilometrów linią brzegowa, która znana jest z bardzo charakterystycznych zatok – fiordów, które zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wybierając się w podróż poślubną do Norwegii, warto przeznaczyć nieco czasu na zwiedzenie co najmniej tych najbardziej znanych fiordów, takich jak Nærøyfjord, Sognefjord, Lysefjord i Geirangerfjord, które znajdują się w krainie Fiordów Norwegii. W Norwegii możesz zdecydować się na spokojne zwiedzanie miasteczek i wsi, na zwiedzenie fiordów oraz na bardziej wymagające wycieczki po stromych zboczach. Możesz również wybrać się na spływy kajakowe, SUP, rafting, wycieczki na lodowce, wspinaczkę skałkową oraz wspinaczki via ferrata. Białe noce w Norwegii można zaobserwować od końca maja do początku lipca, a żeby nacieszyć oczy Dniem Polarnym, najlepiej udać się na Przylądek Północny, czyli na najdalej wysunięty na północ punkt Europy.

Wybrzeże Norwegia i miejscowość
Gdzie się wybrać w podróż poślubną – Norwegia