Czy warto kupić grill gazowy?

Słoneczne popołudnia i ciepłe wieczory spędzone w ogrodzie przy grillu to zdecydowanie jedne z najlepszych wspomnień, jakie można zdobyć z przyjaciółmi. Zapach grillowanego jedzenia i jego smak sprawia, że tym chętniej zasiada się do wspólnej biesiady. Jednak, planując relaks w gronie przyjaciół, nikt nie chce spędzać połowy wieczoru na rozpalaniu węglowego grilla. Pomocny w takiej scenerii będzie zatem grill gazowy.

Szybki sposób na odpoczynek – szybka rozpałka i kontrola temperatury

Problem z rozpałką dotyka wszystkich fanów węglowych grilli. I u Ciebie pewnie bywało tak, że rozpałka nie chciała się zająć, a wiatr niemiłosiernie niszczył wszelkie udane próby. Nawet jeśli uda Ci się szybko rozpalić grilla, potrzeba czasu, by węgiel go nagrzał. Grill gazowy nagrzeje się w ciągu kilku chwil – swoje potrawy przyrządzisz więc szybko i sprawnie, nie rezygnując z towarzystwa.

Co więcej, grill węglowy zawsze ma problem z utrzymaniem stałej temperatury – czasem nie dającej się kontrolować. Jeśli jednak chcesz poczęstować gości upieczonym w całości kurczakiem, problem ten zyskuje wielkie rozmiary. Z kolei grill gazowy pozwala Ci utrzymać pieczę nad temperaturą – jest ona niezależna od warunków pogodowych, węgla czy tłuszczu, który wytapia się z grillowanego mięsa.

Zaoszczędź czas i zapewnij sobie odpoczynek bez nieprzyjemnych zapachów

Grillowanie jedzenia na węglowym grillu wymaga stałego nadzoru ze strony przynajmniej jednej osoby. To ona co rusz sprawdza płomienie, dorzuca węgiel i przekłada potrawy. Mimo wielkiego prestiżu, z jakim wiąże się ta pozycja na każdym ogrodowym grillu, jest to też przekleństwo zakłócające odpoczynek. Po całym tygodniu pracy każdy zasługuje na odpoczynek – jeśli zatem kontrolowanie węglowego grilla nie sprawia Ci przyjemności, z pewnością odpoczynek ułatwi ci grill ogrodowy – gazowy.

Dla wielu osób niczym nowym nie jest ustawienie stołu i grilla po dwóch stronach podwórka czy ogrodu. Jest to zapewne spowodowane faktem, że grill węglowy uwalnia dym. Mimo, że odpowiada on po części za charakterystyczny zapach spożywanych potraw, w mniejszej przestrzeni potrafi być dokuczliwy. Nie tylko utrudnia oddychanie osobom, które znajdują się bardzo blisko grilla – dymem przesiąkają tez ubrania. Dlatego też grill gazowy sprawdzi się dużo lepiej.

Odpowiedź na pytanie jest zatem prosta – grill gazowy ma znacznie więcej zalet niż grill węglowy, dlatego warto właśnie go postawić na swoim podwórku w lato. Choć nieco droższy, to pieniądze na niego przeznaczone nie pójdą w błoto – inwestycja ta z pewnością zwróci się w zdrowiu.